FőoldalHírek Szépítsük meg fa- és fémfelületeinket!
2021-05-17 12:59
Szépítsük meg fa- és fémfelületeinket!
2021 tavaszán a teljes oldószeres Cellkolor termékcsalád megújult, vegyük sorra, milyen terméktulajdonságokkal bírnak új zománcaink. Vizsgáljuk meg közelebbről a zománcfestékkel festett felületeinket akár kül-, akár beltéren: ablakkeretek, ajtók, radiátorok, kerti bútorok, kerítések… mit látunk? Ha a zománcos felületünk vesztett a színéből, elsárgult, esetleg érdes, repedt vagy láthatóan felpattogzott a korábbi réteg, akkor ideje nekilátnunk a felújításhoz!
Sokan megijednek a zománcfestékek használatától, emlékeikben a szúrós szagú, kellemetlen festékszag él. A mai modern oldószeres zománcfestékek már elmondhatják magukról, hogy sokkal felhasználóbarátabbá váltak. Nincs ez másképp a 2001-ben életre hívott Cellkolor termékcsaláddal sem, amelynek oldószeres tagjai idén új csomagolásban, új formulával és egy rég várt terméket üdvözölve segítik a felújítók munkáját.
Új köntösben, új receptúrával
A Cellkolor oldószeres zománcfesték fa- és fa eredetű felületek, illetve fém kapuk, kerítések, bútorok dekoratív és védő festéséhez alkalmazható. A Cellkolor termékcsalád egyik legnépszerűbb tagja tökéletes fedése és kiváló tapadása mellett ellenáll a mechanikus és az időjárási hatásoknak, valamint a fertőtlenítőszereknek. Nehezen gyulladó bevonatréteget képez, és élénk, tartós színeket biztosít. A termék magasfényű, selyemfényűés mattfényességben érhető el. Kiadóssága: legfeljebb 16 m2/l egy rétegben, felhordása 2 rétegben javasolt, hengerrel, ecsettel vagy szórással. Hígítása: Poli-Farbe szintetikus hígítóval ajánlott, száradás ideje (20 °C-on) 24 óra, érintésszáraz állapot 16 óra után várható. A termék 0.4L, 0.8L, 2.5L, 5L és 10L-es kiszerelésekben, valamint 28 féle színben érhető el.
Kép forrása: 123rf.com
Fontos a megfelelő előkészítés!
A Poli-Farbe Cellkolor univerzális korróziógátló alapozó kül- és beltéri acél- és vaselemek alapozására alkalmazható a korrózió elleni védelem céljából, valamint fafelületek alapozójaként használható. A termék megfelelően előkészíti a felületet a Poli-Farbe Cellkolor zománcfestékek előtt. A Cellkolor univerzális korróziógátló alapozó és a Cellkolor zománcfesték komplett és megbízható rendszert biztosítanak a felhasználók számára. Az alapozó amellett, hogy gyorsan szárad és kiválóan tapad a felületre, korrózió elleni védelmet nyújt, és növeli a fedőréteg tartósságát! Kiadóssága: legfeljebb 10 m²/l egy rétegben, felhordása ecsettel, hengerrel javasolt. Hígítása Poli-Farbe szintetikus hígítóval történhet, a száradási ideje (20 °C-on) és a rétegek felhordása közötti javasolt várakozási idő 4-6 óra. A termék 0.4L, 0.8L és 2.5L-es kiszerelésben, és 4 színben kapható.
Kép forrása: 123rf.com
A fűtésszezon végeztével vegyük szemügyre a radiátorokat is!
Megérkezett a polcokra a Poli-Farbe Cellkolor radiátorzománc is! A termékújdonság beltéri radiátorok, fűtőtestek és a központi fűtés elemeinek díszítő- vagy védőfestésére alkalmas. Ellenáll a magas hőmérsékletnek, +80 °C-ig hőálló bevonatot képez. Alkalmazható vakolaton, betonon, fából készült alapokon, fa eredetű anyagokon, valamint acél és öntöttvas beltéri elemeken. A radiátorzománcot tökéletes fedés és kiváló tapadás jellemzi, további hangsúlyos előnye, hogy nem sárgul, valamint rugalmas bevonatot képez a felületen.
Kiadóssága legfeljebb 14 m²/l egy rétegben, felhordása puha szőrű lapos ecsettel, hengerrel vagy szórással javasolt, maximum két rétegben. Gyorsan száradó festékréteg, a rétegek között 4 óra száradási idővel szükséges számolni. A termék 0.4L-es és 0,75L-es kiszerelésben, fehér színben érhető el.
Kép forrása: 123rf.com
Hogyan dolgozzunk a zománcfestékekkel?
Érdemes minőségi szerszámokat és termékeket választani a felújításokhoz, valamint az egyes alkalmazástechnikai lépéseket betartani. A festendő elemeket megfelelően elő kell készíteni annak érdekében, hogy a végeredménnyel maximálisan elégedettek legyünk. Fa- és fémfelületeinkre egyaránt érvényes az első lépés: a régi festékréteget meg kell csiszolni: csiszolópapír, kézi csiszológép vagy hőlégfúvó gép lehet segítségünkre. Ezt követően a felületet portalanítani, és zsírtalanítani kell. A laza, leváló részeket kaparással, csiszolással el kell távolítani, és a hibahelyeket a megfelelő rétegrend szerint kell kijavítani. Fafelületeink sérüléseit fatapasszal javíthatjuk. Javítás után újabb csiszolás és portalanítás ajánlott.
Amennyiben rozsdaette felülettel van dolgunk, a rozsdát távolítsuk el spaklival, illetve drótkefével, majd a sérült részeket kezeljük rozsdaoldóval. A kezelt felületet csiszoljuk le, és igyekezzünk összedolgozni a megmaradt festékes felülettel, hogy ne legyen egyenetlen a végeredmény. Miután végeztünk a fenti munkálatokkal - azaz körültekintően előkészítettük fa- vagy fémfelületünket -, a tiszta, pormentes felületre univerzális korróziógátló festék alkalmazását követően hordjuk fel a fedőfestéket 1-2 rétegben.